Pădurarul
În fiecare an, redacţia Automarket se mută pentru un weekend la munte. Ford Ranger a făcut parte din escapadă în acest an şi ne-a ajutat să cărăm tot ce am avut nevoie.
-
Mircea, luni, 10.03.2014 18:50
Padurar, cabanier, u name it. Masina este ideala pentru zonele montane de la noi. Chiar am fost curios pana la cat poate sa urce costul RCA-ului si conform calculatorului de pe romasig. ro la modelul pe diesel de 150 CP, pe 12 luni, cel mai ieftin este de 814 lei la Euroins si cea cel mai scump la 3575 lei la Omniasig. Nu stiu daca se poate spune ca e facuta pentru celibatari, adica, nu mi se par chiar genul de masina dupa care s-ar innebuni femeile, dar ma rog...
-
@Mircea, luni, 10.03.2014 20:37
daca poti sa-mi explici, daca esti celibatar de ce trebuie sa ai neaparat "un gen de masina" care sa innebuneasca femeile ? Asta inveti tu de la Taraf tv ?
-
vianu, luni, 10.03.2014 20:58
@@Mircea...e masina de celibatari pentru ca asa sugereaza autorul articolului. Insurateii merg cu brecu', astia de 16-24 ani cu X4, pensionarii cu taiota, astia multumitii de viata cu merc, pitzi cu masini mini....romanisme d'astea si alte dume tipice spatiului carpato-danubiano-pontice
-
Max, marţi, 11.03.2014 03:13
Stiu ca e alta tara dar conform unui studiu facut in SUA femeile considera cei mai atragatori barbatii care conduc un pick-up, preferabil un Ford F-150 negru .
-
gun cometa, marţi, 11.03.2014 18:52
As recomanda Audi RS6 pentru familisti :)...Dar si mi-ar placea si Fordul Ranger pentru transportul copiilor la scoala.
-
Scorpionul.negru, joi, 13.03.2014 12:29
@gun cometa Pt. transportul copiilor la scoala ? Pai unde au scoala de ai nevoie de un offroad sa ii duci pana acolo ? Sau ai prea multi si ii pui in bena ? :))
-
gun cometa, duminică, 16.03.2014 19:54
@Scorpionul.negru intreab-o pe nevasta-ta ;)
-
Scorpionul.negru, marţi, 18.03.2014 00:32
@gun cometa Nu am momentan....sunt prea tanar sa ma insor :)
-
Scorpionul.negru, marţi, 18.03.2014 00:33
ps. In schimb am avut un Ranger.....buna masina. O recomand tuturor !
Citeste si
-
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
DRIVE TEST | luni, 1 iunieUnde se termină asfaltul, începe distracțiaAm testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot
Foarte potrivit titlul articolului! Intr-adevar este o masina cu capacitati de trecere exceptionale.