Poarta tăcerii
Noul Opel Meriva facelift şi uşile sale cu deschidere opusă reprezintă poarta către schimbare, către un interior tehnologizat, unde totul se derulează în linişte. Liniştea noului motor diesel de 1.6 litri.
-
Sam, joi, 13.02.2014 13:22
Daca ii corect ce ati scris acolo si masina chiar cantareste 1518 kg, atunci is surprins. Ii o greutate enorma pentru o masina totusi micuta. Daca stau sa ma gandesc mai bine ii cumva de asteptat daca un Adam cantareste 1100 de kg, cam cat o Vectra din generatia 95-2001. Imi plac mult masinile Opel, dar ultimele modele sunt incredibil de grele.
-
gun cometa, joi, 13.02.2014 13:58
O tona jumate! Doua secunde ...sa trag aer in piept: AAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHA
-
luca dorin, joi, 13.02.2014 20:28
1 tona jumate...mai tata...daca ramai fara titei ai ce impinge :)) te caci pe tine pana o misti 2 metri....Lodgy are 950 de kile...acuma nu-i tot ala dar totusi mai...19mii de euro....si peste 3 ani ii 9000 de euro pe mobile.de....hai sa avem pardonel...cam mult tata cam mult costa... Oricum am un Opel astra 1,7cdti cosmo... din 2006 ii superba masina...consum mic, etc. 300000 de km...circul mult. Opel ii o masina germana, de calitate.
-
ion, joi, 13.02.2014 21:38
[unitatea CDTI livrează 320 de Nm începând cu 2000 de Nm.] poate 2000 rot/min
-
familist, joi, 13.02.2014 21:59
O masinã bunã pentru oamenii civilizati.Ca posesor al uneia care tocmai a împlinit zece ani,sunt foarte multumit si nu as schimba-o decât cu aceasta din test.PS:Nu este pentru cei ce întreabã:,,În cât prinde suta?" sau,,Care-i viteza maximã?"
-
Thor, joi, 13.02.2014 23:55
Ce daca are o tona jumate, depinde dupa care reglementari prezinta fabricantul grutatea masinii, care poate include sofer estimat la nu stiu cate kg, rezervor plin, bagaje ~50 kg etc Prinde 100 in mai putin de 10 secunde, nu ma intereseaza cate kg are.
-
@gun cometa - planeta, vineri, 14.02.2014 01:28
asa si ? tinand cont ca are consum la fel ca celelalte din segement ba chiar mai bun desi are 40 de cai in plus nu vad care ar fi problema ? mai lasa nfs-ul ca nu iti iei meriva sa faci liniute si drag race :)
-
TC1900, vineri, 14.02.2014 14:21
aloo, GM - cura de slabire la toata gama Opel - te rog posesor de astra h ...
Citeste si
-
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
DRIVE TEST | luni, 1 iunieUnde se termină asfaltul, începe distracțiaAm testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot -
DRIVE TEST | marţi, 26 maiCompromisRenault Symbioz a primit recent o motorizare nouă, cea mai puternică din gamă. Noul motor hibrid mai puternic a ajuns acum și în mâinile noastre, unde vei afla dacă performanțele lui Symbioz au fost îmbunătățite. Ca de fiecare dată, ți-am pregătit și un video cuprinzător. Citeste tot
nici o poza cu portbagajul despre care spuneti ca nu v-a placut?