Polivalent
După ce am pus la încercare un RAV4 cu motor pe benzină mai degrabă modest, am decis să vedem ce poate şi versiunea diesel de 2.2 litri şi 150 CP. Verdict: e mult mai bine.
-
slVW_83, luni, 05.08.2013 15:11
Volanul e din plastic, bordul e acoperit cu muşama, numită de cei de la marketing piele ecologică. Motorul e mai mare cu 0,2 cmc decât ar trebui, deci taxe mari. Preţul cam condimentat!
-
ala, luni, 05.08.2013 15:27
Parerea voastra care este referitoare la poza 15 cu bordul. nu seamna cumva cu ARO 10
-
H&M, luni, 05.08.2013 15:52
si....tot l-as achizitiona dac-as avea bani...dintr-un singur motiv dar care pt. mine conteaza.
-
Pavl, luni, 05.08.2013 15:53
Cred ca prefer CX-5, care cred ca are si o versiune de 175 de cp, sau Forester, cu motor Boxer de 2l si 150 de cai, mai elastic.
-
antonny, luni, 05.08.2013 20:17
@slVW_83 .........pretul piperat pentru acest model .........dar de Skoda Yeti 2.0 TDI 140CP 29400 euro ce mai zici ???? Motorizarea nu e pentru toata lumea .....cine da 35000 euro are sa dea si 700 ron pe an in plus impozit ......daca ne uitam la performante nu prea vezii nici -o Europeana
-
zagado26, luni, 05.08.2013 20:30
La imaginea 17 apare butonul Start&Stop. Atunci il are sau nu?
-
zagado26, luni, 05.08.2013 20:34
Scuze, n-am fost atent!
-
@slVW_83, luni, 05.08.2013 20:58
Volanul cat si zona central de pe volan sunt imbracate in piele, chiar nu se observa cusatura ?
-
V., luni, 05.08.2013 22:13
Cam puțini caluți ptr. capcitatea pe care o are motorul. Concurența scoate lejer minim 163 cp dintr-un motor de numai 2 litri.
-
AndreiRN, marţi, 06.08.2013 00:40
Fiabilitatea Toyota este de neegalat.
-
ScorpyonVAG, marţi, 06.08.2013 01:48
Modelul anterior, mai ales cel cu facelift era mult mai frumos decat asta... Nu imi place deloc. Mai bine as cumpara ceva de la concurenta. Pana si Hyundai ix35 arata mai bine.
-
adrian, marţi, 06.08.2013 09:53
Tractiunea NU ESTE INTEGRALA PERMANENTA cum citesc in articolul de fata si mai prin toate revistele de specialitate.
-
remus, miercuri, 07.08.2013 23:03
Urata rau,interiorul pare de passat modelul anilor 80.
Citeste si
-
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
DRIVE TEST | luni, 1 iunieUnde se termină asfaltul, începe distracțiaAm testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot
Nu sunt de acord cu afirmatia ca benzina i s-ar potrivi lui RAV4 numai daca am trai in America. Si atentie la dezacordul dintre subiect si predicat, autorule!