Cărarea alternativă
Automarket a testat versiunea de top a lui Nissan X-Trail, echipată cu un motor diesel de 150 CP, transmisie automată şi noua vopsea Scratch Shield.
-
Vasilica, miercuri, 18.07.2012 16:02
Nu impresioneaza cu nimic la nici un capitol decat in mintea ghertoilor ca este un adevarat offroad-er rabla fiind un dezastru in vanzari.
-
unu, miercuri, 18.07.2012 16:47
nissan face masini cu un design special, modelele nu au nici o legatura intre ele, micra, primera, skyline, 350z, juke...lucru care putini o mai fac si trebuie sa apreciem.
-
PIVO3, miercuri, 18.07.2012 18:28
@unu Asa este. Fiecare masina la Nissan are o personalitate diferita. Probabil ca multi nici nu cunosc gama Nissan. Note - generatia noua e absolut superba si cu siguranta ff practica. Juke e o masina de lifestyle pt cei neconformisti, Qashqai e o alta masina frumoasa si echilibrata. Patrol, Navara, Pathfinder e pentru barbati adevarati cu spirit de aventura. X-Trail e o nuca tare de dimensiuni compacte. GT-R e sfidarea supreama a fizicii si a concurentei de rang nobiliar. Extrem de competenta. Pacat ca nu se ofera Patrol pentru Romania. V-ati fi schimbat mult optica.
-
LauCalin, miercuri, 18.07.2012 22:53
Mereu mi-a placut X-Trail pentru ca a fost singura masina din clasa asta dupa multi ani care a putut sa-i dea "peste bot" Toyotei Rav4. Imi amintesc ca atunci cand a aparut prima generatie, practic a rescris ce inseamna un SUV mediu. Cam ce a facut si Qushquai. in domeniul SUV-urilor compacte. Si referitor la masina asta, poate ca e nevoie de un X-Trail nou, pentru ca, desi in teren accidentat este bun, este un domeniu unde concurenta sta mai bine: pe sosea.
-
KLF, joi, 19.07.2012 22:30
Un prieten are de 3 ani un X Trail de 2000cc dar are 170 sau 174 cp,cutie manuala in 6 tepte. Super tare masina,fara probleme si fuge de n-ai zice ca are 2 tone.
-
Mafia, vineri, 20.07.2012 12:01
@KLF>.E si normal sa nu aiba probleme,doar vorbim despre o japoneza.
-
vasile, luni, 26.11.2012 17:13
spune-ti va rog intre nissan x-trail 2009 si suzuki grand vitara 2009 ce ar fi mai bun sa cumpar sau altceva la pretul lor.cumpar pt familie si merg cu ea numai pe autostrada.
-
Alexandru Toma, sâmbătă, 15.12.2012 17:24
am avut x-trail de 173 CP si am parcurs 190.000km in4 ani. Mai intai am facut chip tuning si l-am ridicat la 210 CP. Nu a consumat niciodata mai mult de 8% si era o placere sa-l conduci. Te scotea din orice problema. Grand vitara este mica, slaba, 5 viteze, 136cp, nimic interesant la ea. Dupa anul nou imi iau alt x-trail, dar cu cutie automata
-
unu, marţi, 22.04.2014 20:52
am x-trail din 2010 si sunt ff. multumit de el ,si n'o sa renunt la x-trail pentru ca e confort si siguranta ,o masina puternica,te scoate din toate necazuri cand esti la greu ''cu ea ma simt implinit si fericit ''
-
4x4, sâmbătă, 17.05.2014 16:08
x-trail intradevar este o japoneza dar ATENTIE.........MOTOR DCI=RENAULT,,,,,,,,,NU PREA DURABILE ACESTE DCI........
-
4x4, sâmbătă, 17.05.2014 16:11
x-trail -urile mai vechi au bordul pe centru ,,,nu stiu cine cumpara masini cu bord pe centru.......x-trail mai recent e frumos la interior
-
4x4, sâmbătă, 17.05.2014 16:13
toate nissanurile daca au motoare diesel au motoare DCI=RENAULT......DECI NU ESTE O JAPONEZA PURA CA UN SUBARU,TOYOTA,MITSUBISHI,dar fiecare cu gustul si cunostintele lui
Citeste si
-
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
DRIVE TEST | luni, 1 iunieUnde se termină asfaltul, începe distracțiaAm testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot
Masina e buna,dar design-ul e foarte ''batran''. Ca majoritatea Nissan-urilor,designul e la pamant.