Automatică şi calculatoare
Pentru a face o maşină de oraş perfectă în 2014 ai nevoie de cutie de viteze automată. Fiesta avea aproape toate atuurile pentru a candida pentru acest titlu, dar îi lipsea cutia automată. Acum, constructorul a remediat acest neajuns.
-
Gabi, vineri, 18.04.2014 12:54
Eu zic ca lipsa sistem Start-Stop ar trebui pui la "Ne-a placut". Pentru ce mama naibii ai vrea un sistem start-stop.. o porcarie..
-
Moje, vineri, 18.04.2014 13:59
E cea mai buna masina din clasa ei,parerea mea,e si cea mai vanduta masina din segment la nivel mondial.
-
Radu, vineri, 18.04.2014 14:16
Redactorilor de nu prea le place Ford...din cate am vazut... ;)
-
P&T, vineri, 18.04.2014 14:29
Exista un review bine facut de un baiat pe net si masina asta este dementiala. Am vazut reprizele si este senzationala. Cutia cred ca este destul de apropiata ca si DSG prin performantele ei .Destepti cei de la FORD au asteptat sa se maturizeze si acum au si ei o cutie de viteze foarte reusita. Cred ca merita nota mai mare.
-
cineva, vineri, 18.04.2014 14:34
@Gabi Pentru "ce mama naibii" ai nevoie sa iti mearga motorul cand stai la stop ? Ca sa consumi benzina degeaba si sa poluezi in plus. Aha, acum inteleg... Oricum, sistemul se poate decupla, daca te deranjeaza. Din experienta proprie, in 3 zile te obisnuiesti cu el si apoi ti se pare la fel de natural ca si cruise controlul sau senzorii de ploaie.
-
vianu, vineri, 18.04.2014 15:13
@gabi tocmai voiam sa iti spun vreo doua legat de sistemul start&stop dar mi-a luat-o cineva inainte.... decuplarea e la distanta de un...deget. Cand pui pe "neutru" iti intinzi degetu' ala pe care tu il tii deobicei in nas si apesi pe buton. As putea sa-ti vorbesc si despre naveta spatiala americana dar nu pot pentru ca nu m-am apropiat niciodata de asa ceva.
-
LauCalin, vineri, 18.04.2014 16:32
Eu am pe mana o Alfa Romeo Mito cu acest sistem. Nu prea se face economie, iar daca se face simte putin, spre deloc. Caroseria tot timpul trepideaza (nu ca la tractor, evident. dar se simte ca porneste motorul) si in plus electromotorul ala este foarte des solicitat. Iar un electromotor nu il cumperi cu acei 0.3 l/100 km economisiti prin sistemul start/stop. Motiv pentru care eu tot timpul il decuplez. Si referitor la masina din test si eu cred ca este una din cele mai bune masini de clasa mica. Este un echilibru bun intre spatiu, confort, tinuta de drum, calitate si pret la aceasta clasa. E bine si ca Ford vine mai mereu cu oferte speciale, pentru ca pretul de lista mi se pare totusi un pic cam mare.
-
vianu, vineri, 18.04.2014 16:56
sunt sigur ca si italienii de la Alfa si-au dotat modelele cu demaroare mai sanatoase decat cele de pe vechea Dacie
-
Kamrocgos, sâmbătă, 19.04.2014 17:31
In primul rand, de ce "are nevoie" o masina de oras de cutie automata? Inteleg ca are avantaje, dar nicidecum nu cred ca e o necesitate - eu de exemplu prefer o cutie manuala chiar si in oras. In al doilea rand, in legatura cu sistemul start stop: pe de o parte, are avantajul (mai ales in oras) ca reduce consumul si nu te incurca cu nimic (cel putin, ce am incercat eu). Pe de alta parte, este foarte solicitant pentru demaror, de aceea pe masinile mai scumpe se folosesc ISG-uri - Integrated Starter Generator - practic, demaror si alternator intr-o singura componenta care e conectata la motor in permanenta, fiind insa considerabil mai scumpe.
-
Mihai, marţi, 22.04.2014 10:33
La "Nu ne-a placut" apare "lipsa sistem de navigatie". De ce? Pentru ca nu avea masina de test? Pentru ca am un prieten care are o Fiesta cu navigatie, deci se poate pune. E drept ca e dotare optionala, dar nu are nimeni in standard la clasa asta navigatie.
-
Lovin, luni, 05.05.2014 00:22
pe partea tehnica masina este super , dar ca si design exterior arata jalnic , extrem de anemic si poate pentru restul de 99.99% nu conteaza , dar pentru mine in primul rand conteaza cum arata masina la exterior. Deci , nu credeam sa spun asta dar clio si pana si de acum vechiul corsa arata mult mai bine decat fiesta. Nu acelasi lucru il pot spune despre varianta in 2 usi , am vazut cateva modele cu pachet sport care aratau super.
Citeste si
-
DRIVE TEST | joi, 25 iunieCântec de lebădăAm testat noul Volkswagen Touareg Final Edition. Această ediție finală este, dacă vrei, cântecul de lebădă al unui reper în segmentul SUV-urilor. Ți-am pregătit și un video. Citeste tot -
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot
De notat ca Ford Romania a oferit in ultimii ani din start 2000 de euro discount. Marketing :) Iar cu negocieri dure se mai poate duce in jos.