Maturizare
După o carieră de cinci ani, Opel Insignia avea nevoie de o împrospătare pentru a putea ţine pasul cu concurenţa. Acest lucru a venit sub forma unui facelift. Plus o serie de motoare noi pe care le-am pus la încercare în Germania.
-
dan_grc, joi, 03.10.2013 18:58
Recentul face-lift a rezolvat zic eu problema consolei centrale care era prea aglomerata, acum este exact cum trebuie, ceasuri de bord mai moderene, exterior super, per total arata mai bine decat Mazda 6 care este si ea o frumusete la randul ei, dar doar la exterior, la interior are unele zone care par depasite, de exemplu consola centrala si ecranul central. Clasamentul meu la aspect pt clasa medie ar fi asa: Insignia, Mazda 6, Citroen C5.
-
dan, joi, 03.10.2013 20:02
clar mazda 6 pe locul 1. desigur parerea mea.
-
antonny, joi, 03.10.2013 20:54
De ce sa cumperi Insignia ??....cand poti cumpara Malibu 2.0 163 cp cu dotari peste ce ofera INSIGNIA
-
emil, joi, 03.10.2013 21:43
Mi-e nu-mi place. Niciodata nu mi-a placut niciodata. De cum am vazut-o in realitate, portbagajul mi s-a parut ridicol cu acel eleron minuscul, iar cand am urcat la interior m-a dezamagit plasticul ieftin al manerelor trosnindu-mi in mana si puzderia de butoane, mai multe ca la un laptop...aprind luminile... ce sa vezi...? pom de craciun !! Mai ramanea sa-mi cante "o brad frumos"! Am iesit boscorodind din magazin. Nici acum nu inteleg ce vad unii amici interesant la masina asta ! E mult supraevaluata, in opinia mea!
-
gabi_o, joi, 03.10.2013 22:43
Ok, sa inteleg ca voi ati testa un model cu un motor UNICAT? 2.0 CDTI ECOTEC 142 CP. In lista de motoare nu apare niciunul de 142 CP!
-
ControlT, joi, 03.10.2013 23:40
La clasa asta cel mai nou Mondeo rupe tot, Mazda 6 si restul sunt mici copii, cat despre Insignia, tot aspect "gay" are, iar asta o spun 30% dintre britanici. Respectele mele din Londra
-
Catalin, joi, 03.10.2013 23:59
Am testat aceasta masina si este superba! Poti aduce critici acestei masini doar atunci cand nu ai bani sa o cumperi s-au ai prea multi bani.... Testati-o si o sa va convingeti!
-
brck, vineri, 04.10.2013 09:35
4.1 nota finala????? e ceva putred in bahamas
-
vlad, vineri, 04.10.2013 10:07
invidiosilor! e prea bine masina asta
-
FDD, vineri, 04.10.2013 11:22
@ControIT De acord cu tine,dar Mondeo inca nu e disponibil pe piata europeana,mai avem de asteptat.
-
xxx, vineri, 04.10.2013 15:03
Nu sunt fan Opel, nu am cercetat masina amanuntit, designul exterior imi place. Ce nu inteleg, este numarul mare de Insignia in targurile sh de la noi la niste preturi nu foarte mari nu am remarcat multi amatori. Ce deranjeaza la aceasta masina? (intretinere scumpa, nu este fiabila,....)
-
OPC, sâmbătă, 05.10.2013 03:44
cum adica 3 versiuni de caroserie printre care country tourer ? adica se intelege dupa cle scrise de voi ca daca vreau un un insignia SPORTS TOURER nu mai pot cumpara decat varianta "minisuv"? sunt deci 4 versiuni de caroserie daca vreti : sedan, hatchback, sports tourer si country tourer care e sinonim cu a4 allroad sau passat cross country. in rest masina este superba si chiar sunt curios daca varianta OPC are 330 de cai (cum tot voi afirmati) si nu 325 ca pana acum
-
LUCCI, duminică, 06.10.2013 18:50
Romanii au ,,miros,, la masini sh si cum Insignia este printre cele mai cautate la categoria ,,10.000,, e euro, plus ca ea chiar este cel mai bun produs Opel di ultimii 4-5 ani, cred ca nota e un pic subiectiva, fiind cam mica fata de realitate. 3 stele si 1/2 la ,,Performante,, e f. putin, nejustificat de putin, cand voi singuri spuneti ca,,Concurenţa propune motoare similare ce oferă sprinturi o idee mai rapide''.Ma rod, daca er Rematult, sigur o descriati ca o bijuterie, comme d'habitude! Ca masina, sigur merita 4,3-4,4.
-
phil7, duminică, 06.10.2013 23:46
UN facelift neinspirat dupa parerea mea. Am Opel insignia si cred ca arata mult mai bine decat noua versiune facelift. Ma deranjeaz aca noul Insignia copiaza Opel Astra la partea din fata iar in spate parca ar copia un jaguar din ultima generatie. Mi se par eun design indecis, un fel de struto camila stilistic. De ce ai cumpara o masina care este copiata dupa una mai ieftina( ma refer la partea frontala)? INteriorul pare mia interesant dar exteriorul m-a dezamagit. Daca ar fi sa aleg astazi nu as mai alege Insignia din cauza deisgnului. In rest judecand dupa experietna personala Insignia intr-adevar are o tinuta buna de drum pe autostrada.
Citeste si
-
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
DRIVE TEST | luni, 1 iunieUnde se termină asfaltul, începe distracțiaAm testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot
frumoasa masina.