Spaţiu emoţional
Italienii ştiu să inspire emoţie la fel de bine cum ştiu să facă paste. Cu noul 500L, pe lângă emoţie, Fiat a adăugat atribute noi cum ar fi ”spaţiu” şi ”pragmatism”.
-
real value, miercuri, 11.07.2012 20:12
bravo fiat ! imi place :) italienii au nevoie de un 1.2 turbo sau 1.1 turbo, trebuie umplut golul dintre twinair si 1.4 multiair
-
Sharks, miercuri, 11.07.2012 22:03
Asteptam si un Fiat 500MW*. Ar fi chiar util, in ambuteiajele parintelui care isi duce copilul la scoala, sa serveasca micul dejun direct in masina. :P --------------------- *MW = MicroWaves (cuptor cu microunde)
-
JULIANKKK, joi, 12.07.2012 09:29
epoca motoarelor de 1.4 aspirate a apus,pentru volumul ei o consider submotorizata ...si foarte urata
-
gtrazvan, joi, 12.07.2012 11:04
14000-15000 eur varianta de baza este enorm, nu mult. Varianta asta nici macar nu are farmecul fratiorului mic iar la banii astia exista alternative foarte serioase pe piata.
-
Alex, joi, 12.07.2012 11:49
Foarte faina, distincta, unica. In trafic mi se par printre singurele masini mici dupa care intorci capul. In categoria asta mai intra Mini Cooper, Skoda Fabia RS (cea bicolora) si paote Lancia Ypsilon. Bandoul ala lateral e de mare efect si se imbina perfect cu grila inferioara frontala. La fel de bine ii sta cu partea superioara a portierelor si acoperisul vopsite in negru. La 14 mii nu e ieftina dar uitandu-te la spatiul interior, la echipari si la look, nu e chiar scumpa. Categoric nu e o masina de volum, dar nici una in care treci neobservat si poate pe asta se mizeaza, pe imagine. In viitor sigur v-a avea un diesel si torbo-ul de 0.9 litri si 115 cai. Versiunea Abarth v-a avea si turbo-ul de 1.4 litri cu 140-180 cai.
-
Sharks, joi, 12.07.2012 17:59
@Alex, respect opinia altora, dar asta nu inseamna ca sunt de acord cu ele. Comentariul tau indica fie ca ai un Fiat, fie ca "iarba" ta era expirata... PS: citez "In viitor sigur v-a avea un diesel ..." Si nu o data, ci de 2 ori... Deci, tine minte: in contextul indicat mai sus, "s-a" se scrie legat. Va = apare în conjugarea verbului la viitor: va scrie, va citi, va merge etc. V-a = V-ul este forma neaccentuată a pronumelui vouă, iar a este parte a conjugării unui verb la perfect compus: v-a adus, v-a trimis, v-a citit etc. Ergo: "In viitor sigur va avea un diesel ..." OK?
-
MRC, duminică, 15.07.2012 22:42
@Sharks Nota 10 pentru comentariu si pentru lectia de gramatica; dar nu inteleg de ce trei persoane au votat negativ....Chiar nu se mai tine cont de parerea celuilalt? Mi se pare o forma de violena votul negativ la un asemenea comentariu....
Citeste si
-
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot -
DRIVE TEST | luni, 1 iunieUnde se termină asfaltul, începe distracțiaAm testat Subaru Crosstrek, echipat cu pachetul 4Wild. Un pachet care nu face altceva decât să îi accentueze abilitățile în off-road. Avem pentru tine și un video. Citeste tot
Asa se spune acum: spatiu emotional? Nu ar suna mai bine: masina urata cu spume?