Moderaţie
L-am testat în România pe Audi A3 Sportback în versiunea 1.6 TDI DSG. Modelul joacă în liga compactelor premium cu motoare diesel de cilindree mică şi transmisie automată, acoperind o nişă interesantă.
-
gelu, marţi, 24.09.2013 14:48
un diesel de 105 cp cu un pret final de aproape 35.000Eu. Pentru ce? Pentru pretentiile de premium....hmmm. Si pentru familistii cu malai Ok, A3 Sportsback imi place la maximum dar pretul e usor cam prea sus.
-
Scorpionul.negru, marţi, 24.09.2013 15:18
Nu stiu cum pot unii sa dea atatia bani pe ea...e doar un Golf mai bine finisat si mai frumos. La banii aia poti cumpara o Alfa Romeo Giulietta full de 170 cp si mai raman si bani. E cat se poate de premium si Alfa + ca arata mult mai bine. ps. detin un Audi...asa ca nu am nimic cu marca. Chiar imi plac si sunt foarte bune ! Dar unele modele de la ei chiar nu isi merita banii.
-
slVW_83, marţi, 24.09.2013 16:12
Într-adevăr preţul e prohibitiv. Cu aceşti bani îţi poţi cumpăra lejer cel mai dotat şi bine finisat Golf şi mai rămâi în cont cu o sumă frumoasă pretabilă altor potenţiale investiţii. În fond maşina e un Golf mai fandosit însă pentru cei ce si-l permit!
-
un oarecare, marţi, 24.09.2013 17:27
Exorbitant, imi vin atatea variante in minte incat nu pot sa le enumar!
-
Dacia Plant, marţi, 24.09.2013 19:49
Nu exceleaza nici prin design, iar motorul ala la +30.000 e de-a dreptul penibil. As cumpara o Noua Mazda 6 de banii aia.
-
ShelbyV8, marţi, 24.09.2013 23:16
Daca tot suntem la categoria ,,un fel de Golf", poate testati si noul Leon.
-
ala, miercuri, 25.09.2013 09:28
Asta inseamna premium nu este pentru orice retard care compara mere cu pere. Exista o diferentiere atat la oameni cat si la masini. Dar cui sa ii spui asta ??!!
-
frumoasa, miercuri, 25.09.2013 09:34
E frumoasa masina, chiar daca nu exceleaza la asta. Interiorul e cam simplu, putin banal. So, overall ok. Dar cand auzi pretul... NU FACE BANII. Imi plac Audi-urile, dar, in Romania sa dai atatia bani pe MASINUTA asta MICA tb. sa fii putin mai "special" (ca sa nu zic altfel)
-
mog, miercuri, 25.09.2013 13:35
ShelbyV8: clar, noul Leon, cel putin la aspect exterior, e senzatie. si nici preturile nu sunt mari comparand cu ce ofera concurenta. personal consider, ca si multi de pe aici, ca nu merita sa dai atat pe acest audi cand ai varianta leon - o masina nu f diferita, tehnic, de a3.
-
MarchenM, vineri, 27.09.2013 09:21
Prost nu e ala care cere...
Citeste si
-
DRIVE TEST | joi, 25 iunieCântec de lebădăAm testat noul Volkswagen Touareg Final Edition. Această ediție finală este, dacă vrei, cântecul de lebădă al unui reper în segmentul SUV-urilor. Ți-am pregătit și un video. Citeste tot -
DRIVE TEST | marţi, 23 iunieAtipicAutomarket a zburat la Frankfurt, pentru testele internaționale cu cel mai nou model Leapmotor. Este vorba despre B05, un hatchback de segment C, cu siluetă de coupe, reprezentând cel mai sportiv model din gamă. Am pregătit pentru tine și o prezentare video cu Leapmotor B05. Citeste tot -
DRIVE TEST | vineri, 19 iunieLiber la exploratAm călătorit la Barcelona pentru a conduce noul Renault 4 Plein Sud. În traducere liberă, versiunea cu plafon retractabil, din pânză, a lui Renault 4. Avem pentru tine și un video Citeste tot -
DRIVE TEST | joi, 18 iunieNaturalizareSkoda Octavia a ajuns să fie una dintre cele mai iubite mașini din țara noastră, iar noi am testat generația a patra, în variantă facelift, cu o motorizare la fel de apreciată, 2.0 TDI. Da, adică un diesel, care pare deja un unicorn în industria auto. Desigur, ți-am pregătit și o prezentare video. Citeste tot -
DRIVE TEST | miercuri, 10 iuniePragmaticChery Tiggo 8 este unul dintre cele mai accesibile SUV-uri plug-in hybrid cu 7 locuri. Află din rândurile următoare cum se simte de la volan modelul chinezesc, dar, înainte, îți propunem să urmărești clipul pe care ți l-am pregătit cu mașina noastră de test. Citeste tot
desi este cel mai slab ca putere din gama motoarele diesel de 1.6, singurul lucru care ma impresioneaza la acest propulsor este faptul ca dezvolta puterea la o turatie f scazuta, respectiv 3000 rpm, fata de 4400 rpm cu era vechiul 1.6 tdi de la VAG. dar acum cu noile motoare diesel de 1.6 de la honda, fiat, ford, renault si mai ales de la competitorul de o viata, opel, care au venit cu niste motoare excelente, VAG trebuie sa faca urgent un upgrade de putere la acest motor