Siguranta

4.0

Modelul celor de la Leapmotor nu a fost încă testat de inginerii de la Euro NCAP, dar trebuie să menționăm că oficialii Leapmotor au declarat că țintesc pentru 5 stele.

Și când de uiți pe lista sistemelor de asistență și siguranță, poți înțelege de ce sunt așa de siguri pe ei. Lista include funcții precum: pilot automat adaptiv, sistem de menținere a benzii, schimbare automată a benzii, avertisment pentru deschiderea ușii, plus altele.

În total sunt 21 de sisteme ADAS, dar pot spune că unele dintre ele sunt prea „panicate” și pare că intervin chiar și atunci când nu este nevoie. Vechea problemă a mașinilor chinezești.

  • nsrei, marţi, 23.06.2026 11:20

    mise pare mie dar daca nici asta nu i rotunjoara nu stiu ce sa zic. mai ma gandesc si va transmit gandurile mele mai incolo. Macar pretul pare bun, bateria rezonabila si puterea la fel. Sper ca pe viitor sa vedem o colaborare Stelantis-Leapmotor, fiindca actual modelele stelantis sunt PRAF la capitolele masini electrice. De fapt nu stiu cat va fi colaborare, cat rebranduire directa a modelelor leapmotor sub sigla Peugeot sau Fiat, parca citisem ceva pe undeva

  • un cetatean, marţi, 23.06.2026 11:25

    Spatele de Porsche este de bun augur, cum sta bine unei marci chinezesti, cu olecuta de faruri de Golf 8, dar e ieftin domnule, cemai vrei romane la banii astia ?

  • @cetatean, marţi, 23.06.2026 11:32

    macar o suspensie de porsche sa fi avut ca sa nu fiu carcotas. Dar si asa, am descoperit ca modelul rebranduit va fi Opel , asadar nemtii vor cumpara Opel fabricat in Spania pe platforma chinezeasca. Bineinteles eu daca as fi patriot cum avem noi dacii liberi as cumpara doar Dacia fabricat in Romania ori daca as fi neamt doar Opel hergestellt in Deutschland. Noroc ca nu sunt

  • zarnesteanu, marţi, 23.06.2026 15:46

    O masina absolut banala care copiaza elemente de design de la europeni (VW & Porsche) pentru a intra subliminal in constientul cumparatorilor, cu consecinte catastrofale. Chinezii stiu foarte bine ca nu sunt bineveniti nicaieri in lume si folosesc orice cal troian au la indemana pentru a intra pe piata. Productie locala, design copiat, preturi de dumping (ca si coreenii la inceputuri). Dupa ce vor prinde un pic de cheag, vor incepe pretentiile si preturile nesimtite. Din pacate intre timp vor decima producatorii locali, si vor sfarsi prin a le cumpara produsele exact la preturile la care astazi strambam din nas.