GALERIE FOTO: Webber a testat Duster în Deşertul Oman
Mark Webber, unul dintre piloţii echipei Red Bull, a testat Dacia Duster în Deşertul Oman în cadrul unui eveniment promoţional al celor de la Renault Sport.
La scurt timp după Marele Premiu din Abu Dhabi în care a abandonat din cauza unui incident de cursă, pilotul de Formula 1 Mark Webber s-a deplasat în Oman pentru a participa la un eveniment găzduit de Renault, furnziorul de motoare şi partenerul tehnic al campioanei mondiale Red Bull Racing.
Australianul a efectuat un test la volanul unui Dacia Duster, pe care l-a pus la încercare în Deşertul Oman şi la traversarea unor râuri din regiune.
Via Renault
-
pablo256r, marţi, 06.11.2012 15:25
"a testat Dacia Duster ... în cadrul unui eveniment promoţional al celor de la Renault Sport." Ce cauta Renault Sport in legatura cu Duster ? Vreo varianta de Q7 romanesc/francez ?
-
Eu, marţi, 06.11.2012 19:10
Bine ca l-a testat . Si care e raspunsul lui dupa test ??? Sau e secret ?
-
1=2, marţi, 06.11.2012 22:10
Daca nu-l testa Weber,nu afla nimeni cei cu Dusteru!
-
AntiROMANUL, marţi, 06.11.2012 22:14
Super! Nu stiu cati dintre noi apreciaza cine este WEBBER! Multumim frumos celui ce a incercat sa dea o ”aura” marcii DACIA si in felul acesta sa poata vinde mai multe produse ca noi ceilati sa profitam de pe seama impozitelor incasate de la uzinele DACIA!
-
dp, marţi, 06.11.2012 22:25
Atat de mult i-a placut incat dupa test a declarat ca se apuca sa stranga bani sa-si ia Duster.
-
LUCCI, marţi, 06.11.2012 22:32
Imaginea 1 spune totul;l-a lasat in desert cu luminile aprinse si a continat pe jos. S-a lipsit,la ce nervi i-a facut!
-
clau_k2, miercuri, 07.11.2012 03:03
Dar de ce cu sigla Renault nu cu Dacia? e ceva alfel ? motor mai mare? oare?
-
clau_k2, miercuri, 07.11.2012 03:06
Daca stai si te uiti e altfel ala brazilian http://www.renault.com.br/Veiculos/conheca-e-compare-a-gama-renault/duster/duster/
-
clau_k2, miercuri, 07.11.2012 03:09
da ei u si motor de 2000 http://www.renault.com.br/Veiculos/conheca-e-compare-a-gama-renault/duster/duster/monte-o-seu/
-
clu_k2, miercuri, 07.11.2012 03:11
arata al nostru asa ? http://www.renault.com.br/Veiculos/conheca-e-compare-a-gama-renault/duster/duster/galeria-de-media/photogallery/
Citeste si
-
F1 TOP | luni, 15 iunieF1 Barcelona: Lewis Hamilton, prima victorie pentru Ferrari. Abandon pentru Kimi AntonelliLewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Barcelonei, fiind prima victorie pentru britanic ca pilot Ferrari. Pentru prima dată după 58 de ani, podiumul a fost ocupat numai de piloți britanici, cu George Russell pe locul 2 și Lando Norris pe locul 3. Liderul clasamentului, Kimi Antonelli, a abandonat cu o problemă tehnică. Citeste tot -
F1 TOP | vineri, 12 iunieF1: Pierre Gasly recâștigă locul 3 la Monaco după anularea penalizărilorPierre Gasly și-a recâștigat locul 3 în Marele Premiu din Monaco după ce penalizările pentru depășirea limitei de viteză pe linia boxelor au fost anulate. Echipa Alpine, pentru care pilotează francezul, a cerut dreptul la reexaminare după cursă. Citeste tot -
F1 TOP | joi, 11 iunieFormula 1: Racing Bulls prezintă o grafică nouă pentru cursa din BarcelonaEchipa de Formula 1 Racing Bulls a dezvăluit o grafică specială pentru monopostul VCARB 03. Grafica specială este inspirată de lumea fotbalului și a fost creată cu ocazia ediției din acest an a Cupei Mondiale. Citeste tot -
F1 TOP | luni, 8 iunieF1: Kimi Antonelli, victorie în Monaco. Lewis Hamilton și Isack Hadjar, pe podiumKimi Antonelli a câștigat Marele Premiu din Monaco și a bifat a 5-a sa victorie consecutivă. După o cursă marcată de penalizări și abandonuri importante, podiumul a fost completat de Lewis Hamilton și Isack Hadjar. Citeste tot -
F1 TOP | vineri, 5 iunieFormula 1: etapa din Las Vegas va rămâne în calendar până în 2037Formula 1 a semnat o prelungire a acordului cu organizatorii Marelui Premiu din Las Vegas. Circuitul stradal care include și faimoasa porțiune The Strip va rămâne în calendarul Formulei 1 până în 2037. Citeste tot
Renault Duster... Dacia Duster .. tot aia e